از جام جهانی چه خبر ؟

درسته شروع به کار وبلاگ شعر رنگین کمان همراه شده

با روزهای آخر جام جهانی اما بد نیست ما هم گوشه ای از

این اخبار رو پوشش بدیم:

((رضایت فیفا از جام جهانی ٢٠١٠))

رییس فیفا نخستین جام جهانی برگزار شده در آفریقا را کاملا موفقیت‌آمیز توصیف کرد و گفت: فوتبال باز هم ثابت کرد که می‌تواند احساسات را برانگیزد.

سپ‌ بلاتر که علاقه‌ زیادی به گسترش و رشد فوتبال در قاره آفریقا دارد از هر وسیله‌ای استفاده می‌کند تا به نحوی موجب پیشرفت فوتبال در کشورهای این قاره فقیر شود.

بلاتر درباره جام جهانی 2010 گفت: بیش از 500 هزار جهانگرد وارد آفریقای جنوبی شدند و استقبال خوبی از بازی‌ها صورت گرفت. پیش از این اروپایی‌ها ادعا می‌کردند آفریقای جنوبی نمی‌تواند میزبان خوبی باشد و هواداران خوبی را به ورزشگاه‌ها نخواهد کشاند. دیدید که این پیش‌بینی نادرست از آب درآمد و در بیشتر بازی‌ها سکوها پر شد.

سپ‌بلاتر در ادامه افزود: از اینکه این جام جهانی با موفقیت برگزار شد، بسیار خوشحالم و امیدوارم این یک هفته باقیمانده نیز با خوبی و خوشی سپری شود.

بلاتر با اشاره به جدایی سیاست از فوتبال گفت: همیشه ابعاد سیاسی هم در فوتبال وجود دارد البته ما تلاش می‌کنیم تا حد امکان مقابله کنیم اما، عده‌ای از سیاستمداران دوست نداشتند این جام جهانی به دلایلی در آفریقای جنوبی برگزار شود.

وی در پایان گفت: فوتبال باز هم ثابت کرد می‌تواند در بدترین شرایط اقتصادی و روانی احساسات مردم و هواداران را برانگیزد. اگر نگاهی به اخبار جهان و سایت اینترنتی و رسانه‌های دنیا بیاندازیم، می‌بینیم که همه جا صحبت از فوتبال و آفریقای جنوبی است و این یعنی اینکه ما به هدف خود دست پیدا کردیم. دوربین‌ها بی‌وقفه در حال تصویربرداری بودند فکر می‌کنم از 12 جولای فرصت کافی برای استراحت کردن خواهند داشت!

 

/ 0 نظر / 15 بازدید